High level learning

Exam booking request sent

Our team has received your exam booking request

Exam booking request sent

Our team has received your exam booking request

What’s next?

When our team has assessed your booking request, you will receive a response by e-mail as soon as possible that the request has been received. When the request has been accepted you will receive a payment request/invoice by e-mail, please make sure you have paid before the deadline.

Our team will keep you posted! Do you have any questions? Please send an email to exams@orbit-groundschool.nl or use the contact form on our contact page.

Heb je nog vragen over een opleiding? Of heb je hulp nodig om de opleiding te vinden die het beste bij je past? Ons team helpt je graag! Ook kun je een gratis adviesgesprek aanvragen op een dag en tijdstip naar keuze. Persoonlijke benadering en gericht maatwerk zijn ons motto. Orbit Groundschool is opgericht in 2003, is goedgekeurd en wordt erkend als EASA Approved Training Organisation (ATO) door Inspectie Leefomgeving & Transport onder certificatie nummer NL-ATO-25 voor al haar geboden opleidingen.